Blog Greenlogy

  Späť na zoznam článkov

Chcete mať spotrebu energie vo vlastných rukách? S Green VBattery od Greenlogy žiaden problém.

Využívate solárne panely na výrobu elektriny? Tak to vám zrejme párkrát vŕtalo v hlave, či by sa nevyužitá, prebytočná elektrina zo solárnych panelov dala uložiť a spotrebovať neskôr.  Greenlogy má pre vás skvelú správu. Máme pre Vás riešenie a tým je virtuálna batéria. Chcete o tejto užitočnej službe vedieť viac? Poďme na to!

 

Dve strany mince

Začnime pozitívom. Aj u nás v Greenlogy radi konštatujeme, že solárne panely, ktoré slúžia na výrobu ekologickej elektrickej energie, sa na strechách mnohých domov objavujú čím ďalej, tým viac. V dnešnej dobe totiž ide o nesmierne osožný a výrazným spôsobom šetriaci nástroj ku toľko skúšanému a zúboženému životnému prostrediu.

Všetko má svoje pre a proti. Nevýhodou solárnych panelov je, že to, koľko elektrickej energie vyprodukujú, závisí od slnečného žiarenia a jeho prísunu. Slnko je najsilnejšie v čase obeda, čo znamená, že vtedy sa vytvorí najviac elektrickej energie. Avšak vedeli ste, že bežné domácnosti vykazujú najvyššie nároky na elektrickú energiu práve ráno a večer? Z toho teda vychádza, že keď je spotreba domácnosti najnižšia, tak solárne panely vyrábajú najviac elektrickej energie, čo nie je moc ekonomické a efektívne. A teraz si predstavte, že túto nespotrebovanú energiu si poľahky dokážete uložiť na neskôr. Ešte však nepredbiehajme...

 

Akumulátor? Ten vám virtuálnu batériu nahradí s ťažkosťami, alebo vôbec

Možno ste už počuli o tom, že niektorí vlastníci solárnych panelov využívajú na ukladanie elektrickej energie práve akumulátory, ktoré slúžia na to, aby ste nevyužitú elektrickú energiu mohli využiť neskôr. Je dôležité povedať, že mnohých mohlo využívanie akumulátorov veľmi nadchnúť, avšak toto úložisko energie má svoje tienisté stránky. Akumulátory, ktoré disponujú veľkou kapacitou ako aj výbornou kvalitou, sú často veľmi drahé, čo môže byť pre kupujúceho naozajstným strašiakom. A ak by ste sa zas obzerali po lacnejších akumulátoroch, môže vás nepríjemne zaskočiť ich krátka životnosť, nedostatočná kapacita a v neposlednom rade aj zlá kvalita. Práve preto pre vás máme jedno inovatívne riešenie, ktorému budete vedieť odolať len ťažko.

 

Green VBattery viac než len výhodná!

U nás v Greenlogy pre vás dokážeme nespotrebovanú elektrickú energiu uložiť do virtuálnej batérie Green VBattery na neskôr, a teda na čas, kedy sa ju rozhodnete spotrebovať. Všetko tak môžete mať vo vlastných rukách! Či už je to v zlých svetelných podmienkach, v zime, v noci alebo v akomkoľvek čase, poľahky si ju vezmete z virtuálnej batérie a použijete na vami zvolený účel. Vďaka virtuálnej batérii tak absolútne nemusíte na drahý akumulátor ani len pomyslieť. Ako to teda funguje? Pre uskladnenie energie sa pri virtuálnej batérii používa priamo elektrická distribučná sieť. V ostrej prevádzke všetko beží tak, že nevyužitá elektrina sa z vašej domácej solárnej elektrárne vracia do siete, kde ju využíva niekto, kto ju práve potrebuje. Túto energiu, ktorú vám presne zmeria elektromer, si potom neskôr môžete vziať zase späť.

Kladiete si otázku, ako to je s investíciou a výdavkami? Keďže batéria nie je vami fyzicky vlastnená, žiadna veľká vstupná investícia sa od vás vyžadovať nebude. Ak hovoríme o výdavkoch, tak platiť budete len prenosové a distribučné poplatky, a to v procese spätnej dodávky elektriny, ktorá bola uložená. Silovú elektrinu, ktorú odoberáte späť z virtuálnej batérie, máte úplne zadarmo.   

V Greenlogy navyše ponúkame niekoľko programov, z ktorých ten základný (ECO) je úplne bez poplatku, Programy sú vytvorené napríklad aj podľa toho, koľko vyrobenej elektriny dodáte ročne do distribučnej siete, či ako dlho si ju môžete v Greenlogy uskladniť. S programom PREMIUM dosahujete až 100% účinnosť a efektivitu Vášho solárneho riešenia. U nás jednoducho robíme všetko preto, aby ste si mali možnosť vybrať, a aby vám váš výber priniesol očakávané výsledky a najmä vašu spokojnosť. Ak teda chcete byť sebestační a pomocou vlastnej energie túžite nielen ohrievať vodu, kúriť a svietiť, ale aj variť alebo prať, stavte na Green VBattery. Táto virtuálna batéria bola vyvinutá preto, aby vám zlepšila, zefektívnila a najmä uľahčila život.

Podporujeme vás v tom, aby ste aj naďalej chránili životné prostredie, no nechceme, aby ste kvôli tomu strádali. Tak ako nám záleží na neustálom zlepšovaní životného prostredia, záleží nám aj na životnom komforte každého jedného z vás. Preto sa s nami neváhajte spojiť alebo priamo zadať vašu požiadavku. 

 

Chcem vedieť viac o službe Green VBattery

 

K virtuálnej batérii patrí výhradne skutočná zelená elektrina. Len tak dáva celý reťazec zmysel. Objednajte si k službe Green VBattery aj zelenú elektrinu od Greenlogy a pripojte sa k nám. Neoľutujete. 


Je 100% zelená elektrina drahšia ako klasická,

vyrobená z fosílnych palív?

Rozdiel medzi zelenou a klasickou elektrinou je hodnota jednej kávy. Neveríte?

 

Presvedčte sa s nami 

Získajte 100% zelenú elektrinu len za 1,20 EUR mesačne naviac.

Chcem nezáväznú cenovú ponuku


 

Zdroje: korzo.sk

Topics: zelená elektrina